Mail:   sdh.bystrice@centrum.cz       Webmaster:   Standa = Pláňa

 

Aktuality

 

Z MČR dorostu v Třebíči si naši odvezli 11. místo. Kluci prokázali dobrou fyzickou i teoretickou připravenost, ale srážely je různé detaily v pravidlech, nepřející štěstí a slabší morálka. Sestava: Petr Maxa, Láďa Ivanič ml., Láďa Kyška, Kuba Grassl, Pavel Treml, David Dopirák, Kuba Kieweg (a vyloučený Petr Grassl). Vedoucí: Luboš Matheisl a Láďa Ivanič. S přípravou družstva pomohli Emil Dopirák, Jarda Hrdlička a další. Mistrovství mělo výbornou úroveň, organizaci i rozhodčí.

 

Do Sušice jsme jeli spíše pro body, neboť polovina týmu reprezentovala na MČR dorostu. Kluky zastoupili: Kiwi (poprvé na proudu ve svých 41 letech), Zdenek Václavovic (po 9ti leté přestávce) a Kisl, jehož „Makejte volové!“ nás nakonec vyneslo na pěkné 4. místo.

 

Záplavy zasáhly okrajem i náš region – čerpání kanalizací a sklepů se nevyhnulo ani nám :(

 

Na prvním kole PHL v Habarticích jsme měli velkou smůlu. Pravý proud sestříkl na vítězství, ale Pláňův ostudný prostřik na levém brku nás odsunul až na 9. místo.

 

26.6. byl náš areál středem Evropy, neboť v něm končili eurokomisaři svou pouť po Šumavě a Západních Čechách. Ve spolupráci s firmou Lesní stavby s.r.o. a KDU-ČSL připravil náš sbor doprovodný program a pohoštění. Komisaři shlédli ukázky umění našich dětí a dorostenců, něco si mohli i vyzkoušet. Celé odpoledne vyvrcholilo taneční zábavou – hrál MASH.

 

Na okresní soutěži jsme skončili v polovině. Bohužel nám nevyšla štafeta (Kubajs nesebral na lávce hadici), ani útok (Lakýra uklouzl a spadl jak zralá hruška). Úspěšnou premiéru si na levém proudu odbyl Grasslík.

 

Víkend snů - Dorostenci vyhráli na kraji! ; Domažlice, Krajské kolo dorostu   podrobnosti...

 

Víkend snů - Bystřice opanovala Vyřazovák    podrobnosti...

 

"Novosezóní předsevzetí" družstva Bystřice 1    podrobnosti...

 

Cirkus; V. Hydčice, Okresní v PS    podrobnosti...

 

Den dětí v Bystřickém parku   podrobnosti...

 

Konečně; Nýrsko, Okrsková soutěž    podrobnosti...

 

4 zlatý a 3 stříbrný, Závěrečný sraz hry Plamen   podrobnosti...

 

Dorostenci závodili na Memoriálu V. Fránové v Plzni (100m překážek). Naši se v celonárodní konkurenci neztratili. Nejvýše skončil Kubajs – povedl se mu 8. čas dne. Kluci i jejich doprovod byli z celé soutěže nadšeni.

 

Rozpis zábav upřesněn    podrobnosti...

 

Úspěšný den, Jarní soutěž dětí 2009   podrobnosti...

 

ZATRHNĚTE SI: 31. května (NE!)-Dětský den, 13. června-SIFON, 20. června-Ukradený Vjecy

 

3. dubna jsme se zúčastnili zásahu proti požáru lesa ve Starém Lázu. Do akce byl nasazen Čert, který naplňoval vodou přijíždějící cisterny.

 

Členové dětského družstva se pilně připravují na odborné zkoušky, které je čekají o Velkém pátku.

 

Naši junioři mají úspěšně za sebou zimní část sezóny: v únoru a březnu závodili v Horšáku a Klatovech (mladší: 4.,12. a 4.,13. a starší 10. a 8.). Nyní se kolektiv dětí připravuje na nadcházející plamen, ti starší budují dorostenecké družstvo.

 

POZOR: Trénink dorostu + kondiční příprava pro ostatní - formou sálové kopané. Přijďte každou neděli v 17:00 do KD Nýrsko.

 

VÝZVA: Prosím o pomoc při tvorbě webu! Pokud budete mít -kdokoli- co říct k dění v našem sboru a v našem okolí, prosím pošlete mi svoje příspěvky v textové formě na můj e-mail, nebo na e-mail sboru. Pláňa

 

Ledový běh do tmy, Ice Cup 2009    podrobnosti...

 

Na přelomu roku zrealizoval v prostorách vnitřního schodiště hasičské zbrojnice pan BcA. Zdeněk Pressl krásnou nástěnnou malbu s hasičskou tématikou. Děkujeme!

 

Reporty z minulého roku    podrobnosti...