Ice Cup 2009

 

Svátky a náročné Silvestrovské oslavy jsme naštěstí přežili všichni ve zdraví.

Start sezóny 2009 si náš tým odbyl na Ice Cupu. Na návsi v Dolním Hradišti letos panovaly opravdu ledové podmínky (zimní gumy a obutí s hroty bylo výhodou). Soutěž byla -stejně jako loni- krásně připravená, obarvená jedinečnou atmosférou. Zatím co pořadatelé a rozhodčí u trati asi pěkně mrzli, my využili úkrytu tamního pohostinství.

Na první letošní závodění jsme se moc těšili -neboť bylo konečně přezbrojeno na úzké hadice-, ale zároveň to byl trochu „krok do tmy“.

Naše nekořeněná, ale solená série nadále pokračovala. Lakýra, který toho s košem loni moc nenaběhal, si přidělal spoustu práce, voda pak šla až příliš pozdě. Mladší Láďa na tom nebyl o moc lépe – savce smontoval doslova v posledním okamžiku. Tím pádem se situace zjednodušila pro Kyslíka, který pouštěl vodu do skoro natažených hadic (před startem byl nabádán k obezřetnosti – kombinace kluzkého povrchu a nezvyklých hadic mohla být problematická). Šána, pochvalující si před startem svoje pracovní boty, jednoznačně přecenil adhezní schopnosti své obuvi: „Já sem tam klouzal jak stará p***!“ Bubák zvládl troják v pohodě, nicméně asi po 5 metrech běhu mi přišlápl hadici (ještě že se to obešlo bez direčky). Kubajs snad jako jediný zvládl bez problému. Já si doběhl v botaskách na koberec pěkně v poklidu. Nakonec jsme z loňské 24s ubrali pouhou vteřinku = 16. místo. Vyhráli holky z Mrtníka a kluci z Krašovic (17:07s).

Naše hodnocení této soutěži (organizace, jídlo a pití, počasí, rozhodčí a časomíra, ceny) – jako ve škole: 1-

Naše hodnocení našim výkonům a „bžundě“, kterou jsme užili – jako ve škole: 2