Úspěšný den

 

V sobotu 18.4. se naši mladí hasiči zúčastnili Jarní soutěže pořádané SDH Nýrsko. Soutěž se konala v místní „Dolejší“ škole. Do soutěže jsme přihlásili čtyři družstva první věkové kategorie a jedno ve třetí kategorii. Z důvodu špatného počasí se soutěžilo pouze v budově školy, běžecké disciplíny byly vypuštěny. Zůstalo osm úkolů: uzly, topografie, věcné prostředky, šplh, čára, brankář, hasičský kuželník a hod na lva.

Po nástupu se soutěžící „rozběhli po disciplínách“ a v trochu stísněných prostorách se začalo soutěžit. Na každém stanovišti se tvořily dlouhé fronty, ale vše se zvládlo - jak se později ukázalo - k naší spokojenosti. Po splnění všech úkolů čekáme na vyhlášení výsledků, v tom k nám přijde velitel soutěže, že potřebuje naše první a druhé družstvo, aby mezi sebou udělala rozstřel o první místo. V první chvíli nám to nedošlo,ale bylo to tak.

V první (nejmladší) kategorii se na prvním místě umístila Bystřice I, na druhém Bystřice II. Pouhý půl bod tak zabránil čtvrtému družstvu Bystřice III v tom, aby naši kluci a holky obsadili kompletní stupně vítězů!!! Bystřice IV, do které jsme na poslední chvíli museli zařadit členku z přípravky, se umístila na 22. místě z celkového počtu 25 kolektivů.

Po vyhlášení námi neobsazené 2. kategorie, bylo vysloveno: Ve třetí kategorii se na prvním místě umístila Bystřice.

Všem soutěžícím děkujeme za parádní výkon. A všem mladým hasičům přejeme více takových úspěšných dnů!

 

Autor: Láďa , vedoucí mládeže