Víkend snů – Dorostenci vyhráli na kraji!

 

Po úspěšném víkendu a velmi úspěšném víkendu tu máme víkend snů!

V neděli jeli naši dorostenci na krajské kolo do Domažlic. Kluci si napoprvé přáli skončit alespoň na bedně. Start do soutěže, ale zdaleka nebyl podle představ – Petr chyboval na testech a to hned dvakrát. Další disciplínu – štafetu kluci s přehledem vyhráli. V běhu na 100m překážek se po prvním kole držel s přehledem ve vedení Kubajs, ale ve druhém mu vítězství sebral závodník Holýšova. Oba na stupně vítězů doprovodil Grasslík. Protože i ostatní kluci zaběhli velmi dobře, připadlo i toto dílčí vítězství našim. Na dráze bylo bohužel k vidění nejedno zranění – všem klukům přejeme brzké uzdravení.

Tušili jsme že bude rozhodovat požární útok. Kluci si věřili a chtěli se poprat o celkové prvenství. Ale v poslední minutě přípravy se rozhodčí usnesli na tom, že naše stříkačka nevyhovuje propozicím soutěže. Naštěstí duchapřítomný vedoucí jednoho z konkurenčních družstev nabídl svou stříkačku. Bohužel jsem nezaznamenal jméno tohoto kolektivu, ale určitě jim patří velký dík a uznání za toto sportovní gesto! Nicméně poměrně dobře rozběhnutý útok zastavila právě banální závada na stroji – kluci zapomněli pustit benzín. V tu chvíli byla nálada na bodu mrazu. Všichni tušili, že nám tak vítězství vyklouzlo z ruky.

Po vyvěšení výsledků se ale nálada úplně změnila: Najednou přiběhli kluci a nadšeně na nás mávali: „My to dokázali! Jedeme na republiku!“ I přes nedokončený útok k našim byla postupová matematika hodná. Kluci dokázali udělat obrovský úspěch, který nemá v historii našeho sboru absolutně žádnou konkurenci – vyhráli kraj a jedou na MČR (ale to opravdové :)).

Zlatí hoši „z Domažlic“: Jakub „Kubajs“ Kieweg, Jakub „Grasslík“ Grassl, Ladislav „Cvanič“ Ivanič ml., Petr Grassl, Michal Ivanič. Kluci z SDH Nýrsko – Pavel Treml, Láďa Kyška a SDH Strážov – Petr „Maxík“ Maxa.

Klukům patří obrovský dík a gratulace!!! Nemalý dík patří také vedoucímu družstva Lubošovi Matheislovi, všem kteří se podíleli na kvalitní přípravě kluků v dětské kategorii u jejich domovských sborů (Bystřice, Nýrsko, Strážov) a lidem, kteří klukům pomáhali s tréninkem.

Pavel Treml (v levo) při překonávání bariéry na 100m překážek.

Petr, Maxík a Láďa se radí. Parádní dresy ctí barvy našich družstev.

Kubajs na stovce raději se zakusovačkou.

Šána se s kluky rozmýšlí kam položit rozdělovač.

Luboš bdí nad svými svěřenci - příprava na požární útok.

Kluci by si rádi s půjčenou mašinou doběhli pro vítězství!

Nejrychlejší tři stovkaři Plzeňského kraje.

Vzhůru, vzhůru do Třebíče! Vítězství posílá dorostence SDH Bystřice na MČR!