Sezona 2005

Okrsková soutěž

Křest ohněm přišel na okrskové soutěži 25. 5. 2005 pořádané doma -v Bystřici. Do okrsku jsme vstoupili „levou nohou“. Výsledek ze štafety 78 sekund bylo v porovnání s Nýrskem a Okulou až příliš mnoho. Ve 2. kole nás čekal požární útok, ve kterém jsme si poměrně věřili. Naše naděje se ale doslova utopila ve vodě z nespojeného sacího vedení... Celkově 5. místo pak bylo pro nás velkým zklamáním. Malou náplastí pro nás byla účast ve vyřazovací soutěži. Sestava: Jan Šota - strojník, Petr Kezman -1, Martin Kieweg -2, Ladislav Ivanič -3, Stanislav Plánička -4, Sláva Bauml -5, Jindřich Smáha -6.

Vyřazovací soutěž

11.6. proběhla opět v našem areálu postupová soutěž. Další noční můra…… Po štafetě, která je naším bolavým místem, jsme se octli na beznadějně posledním místě: 99 sekund. Naštěstí nás zachránila druhá disciplína- útok. I když náš čas byl 39, stačil na vylepšení pozice o 4 místa. Soutěž vyhrála před Malou Vískou a Stažovem Víteň součtem 96.

Pošumavská liga

25.6. Habartický soudek: Soutěž v Habarticích provázelo krásné letní počasí. Naši náladu ale hned na začátku zkalily výkony zúčastněných družstev (prvních 6 startů znamenalo 5 časů „pod 30“). Čas Vítně 23 jen podtrhl kvalitu konkurence. Není tedy divu, že v dlouhé 2 kolové soutěži jsme brali - místa ve středu 40 členného startovního pole.

9.7. Janovice: Další ligové kolo nás mile překvapilo počtem zúčastněných družstev žen -14. Na nedalekou soutěž dorazili i „známí“ z našeho okrsku – Nýrsko, Okula a Hadrava. My jsme řešili otázku proudů- chybějící 5. Toto místo zaujal Petr Kezman (obvykle levý proud-1) a na levém proudu zaskočil Matheisl Luboš. Vše probíhalo opět dvoukolově. Při druhém pokusu jsme dosáhli pěkného času 34. Výsledkem bylo 14. a 10. místo.

16.7. Maňovický drak: Drak je další neopomenutelnou soutěží. Zde se nám pravidelně daří a 4. místo z loňska je toho jenom důkazem. Pořadatelé se vrátili ke starému systému- druhého kola se účastní pouze nejlepší z kola prvního. Protože Slávek Bauml se připravoval na natáčení desky kapely Situace, nastoupili jsme ve stejném složení jako v Janovicích. Překvapením pak byly kontroly vybavení-měřilo se všechno možné. Čas 36 tentokráte stačil na postup ze 6. místa. Před 2. kolem jsme se nedobrovolně sprchovali po chybě lomeckého strojníka. Nejhůře dopadl Martin Kieweg a naše připravené vybavení. Díky malému zlepšení jsme si domů vezli virtuální brambory za 4. místo, pořadatelé přidali i cenu - pytel krmení pro králíky (asi abychom měli na dlouhé cestě domů co jíst). Zpestřením sobotního odpoledne byla ukázka vrtulníku PZL W3A Sokol s osádkou záchranářů z Líní. Poté, co přítomní shlédli ukázku vysoké pilotáže, slanění a vyzvednutí osob navijákem, bylo možné si stroj prohlédnout na zemi.

Ostatní soutěže

2.7. Petroviče u Sušice: Petrovické publikum se stalo svědkem zajímavé premiéry našeho nového družstva- Bystřice 95+.

Někteří členové jezdili soutěže ještě loni- Zdeněk Fric, Luboš Matheisl, naproti tomu jsou jiní úplní nováčci Slávek Bauml starší a Vláďa Kezman. Doplněni o veterány Jiřího Hrečína, Josefa Úlovce, Petra Kordíka. Celkem podivný název….., ale při pohledu na mužstvo každému zapálí, že jde o hodnotu minimální váhy členů. Poutali zaslouženou pozornost a jejich čas 51 nebyl na první pokus špatný, i když mohl být ještě lepší! Bystřice 1 skončila jen o místo výš (čas byl lepší pouze o 3 setiny sekundy!!!). Další disciplínou je tradiční pivní štafeta, ve které 4 vyvolení pijí lahvové na čas. Obě družstva podala opět vyrovnaný výkon a obsadila 4. a 5. pozici –obrácené pořadí.

Sezonu 2005 jsme zakončili domácí volnou soutěží. K loňským disciplínám - upravenému útoku a soutěže v přetahování lanem - jsme přidali závod v hodu prázdným pivním sudem. Všichni se dobře bavili, proto není divu že se zábava protáhla až do pozdních nočních hodin….. zkrátka dokud se vše nevypilo a nesnědlo :).

Účast na soutěži podobného charakteru v Zelené Lhotě pak byla jen posledním „hřebíčkem do rakve“ soutěžního roku 2005.