Sezona 2006

Okrsková soutěž

Okrskové soutěže, která se uskutečnila dne 20.5. 2006 v Nýrsku pod sjezdovkou, se zúčastnili 2 naše družstva:

Bystřice 1 ve složení: S- Honza Šota, 1- Zdeněk Paima, 2- Libor Raišl, 3- Tonda Rabík, 4- Standa Plánička, 5- Petr Kezman, 6- Láďa Ivanič, Pavel Kysilka, Rosťa Rubík;

Bystřice 95+ ve složení: S- Luboš Matheisel, 1- Pepa Úlovec, 2- Jirka Hrečín, 3-Sláva Bauml, 4- Vláďa Kezman, 5- Petr Kordík, 6- Zdeňek Fric.

Po odběhnutí štafety bylo 1. družstvo na 3. místě, zaslouženou pozornost vzbudil -nejen u diváků- náš nejmladší člen Rosťa Rubík běžící ve dráze s bariérou. 95ka zaběhla průměrný čas -což vzhledem k jejich vyšší váhové kategorii bylo překvapením-, ale jejich stále se zlepšující požární útok vzbudil naděje na postup startovním polem vzhůru. Útok bohužel nevyšel jedničce podle představ, ale čas 40 s stačil na uhájení 3. pozice. Za ní se nakonec vyhouplo družstvo 95+ pěkným časem 37 s. Obě naše družstva v cíli dělilo pouze 12 setin sekundy!

Soutěž vyhráli muži z Nýrska. Do Malé Vísky jsme postoupili spolu s Hadrovou.

Vyřazovací soutěž

Dne 10. 6. 2006 jsme se zúčastnili vyřazovací soutěže v Malé Vísce. Štafetu běželi Sláva Bauml –okno, Michal Malý –bariéra, Zdeňek Paima –lávka, Standa Plánička –hasičák. Naším výkonem bylo slušných 75 sekund, které znamenaly dobrou výchozí pozici pro druhé dějství. Sestava pro požární útok doznala oproti okrskové soutěži malých změn. S- Honza Šota, 1- Petr Kezman, , 2- Libor Raišl, 3- Tonda Rabík, 4- Standa Plánička, 5- Michal Malý, 6- Láďa Ivanič. Jako zásadní nevýhoda se ukázalo naše nízké startovní číslo. Na začátku totiž foukal silný protivítr, který znesnadňoval nástřiky, na což doplatili i někteří favorité. I náš čas odpovídal podmínkám…40 sekund. Soutěž vyhráli favorizovaní muži z Vítně, kteří jako jediní stlačili svůj celkový čas pod 100 sekund. My jsme bohužel na postup zajišťující 6. místo nedosáhli….nakonec chyběly jen 3 vteřiny, které nás odsoudily až na 8. místo.

Pošumavská liga

24. června jsme se zúčastnili Habartického soudku. Soutěž se stejně jako loni konala ve strašném „pařáku“. Soutěžní premiéru si v Habarticích odbyli Rosťa Rubík (levý proud) a Pavel Kysilka (rozdělovač). S výsledný čas 36 s nebyl napoprvé špatný, ale na body nám nestačil.

1. července se naše družstvo jelo zúčastnit soutěže do Sušice. Po více než roční přestávce jsme si měli možnost opět vyzkoušet útok dle pravidel „Sport“. Časem 33 s jsme ovšem výrazně zaostali za vítěznými Bílenicemi…

O 14 dní později se obě naše družstva zúčastnila ligové soutěže v blízkých Janovicích. Odkud si naše 1. družstvo odvezlo 2 body do ligové tabulky.

Ostatní soutěže

1. července jsme pokračovali v blízkých Petrovicích pouťovou soutěží. Na místo činu se po roce vrátila i naše nejtěžší váhová kategorie 95+. Zde se nám opět nevyhnuly potíže a penalizace a výsledkem bylo 8. a 9. místo. (Lepší byli naši těžší kamarádi). Chuť jsme si alespoň zlepšili na pivní štafetě. Pivní štafeta družstva 95+ ve složení Pepa Úlovec, Sláva Bauml, Zdenek Fric a Jirka Hrečín obsedila 2. místo časem 53s.

V polovině srpna jsme doma pořádali již 3. ročník „srandamače“. Součástí soutěže bylo opět přetahování lanem a hod prázdným pivním soudkem. Bohužel kvůli špatnému počasí, provázející celé minulé léto přijelo velmi málo družstev a tak téměř na každého zbyla nějaká ta cena. Hvězdou první velikosti byli obři z družstva 95 plus, kteří ukořistili hned několik cen. Za přítomnosti starosty města Nýrska pana ing. Rubáše byl slavnostně pokřtěn náš Transporter.

Poslední akci roku 2007 jsme si odbyli na podobné neoficiální soutěži v Soustově, kde byla skvělá atmosféra…