Sezona 2007

 

"ZIMA"

V zimě se náš sbor zúčastnil zásahu při požáru bývalé sýrárny v Nýrsku. Úkolem našeho sboru bylo zajištění dodávky vody z řeky. Noční zásah dobře prověřil naši připravenost a akceschopnost.

Sdh Bystřice založil družstvo dětí. Výchovy mládeže se ujal Luboš Matheisl a Láďa Ivanič.

Zemřel Jiří Hrečín. Starosta našeho sboru, člen družstva 95+. Čest jeho památce

Na valné hromadě 31.3. byl zvolen nový starosta sboru. Stal se jím Antonín Rabík starší. Přejeme mu hodně úspěchů a radosti na novém postu.

"JARO"

2 družstva dětí Sdh Bystřice se zúčastnila Závěrečného srazu hry Plamen v Nýrsku. Po 2 měsících usilovného tréninku obasadily naše týmy 33. (ti starší) a 48. místo (mladší děti). Ve velké konkurenci to byl vinikající výsledek, ke kterému našim mladším kolegům gratulujeme!

19.5. proběhla ve Štěpánovicích soutěž nadměrných velikostí. Nutnou podmínkou pro vpuštění družstva na start bylo dosažení celkové váhy půl tuny. Nutno ještě dodat, že se soutěžilo pouze v 5 lidech, což v průměru dělá metrák na osobu :). V součtu naši vážili 525 kilo a byli tedy sestavou nejlehčí!

V sobotu 25.5. jsme v parku pořádali okrskovou soutěž. Bohužel v polovině štafety se spustil prudký déšť, a proto byly štafety po dohodě velitelů zrušeny a výsledky anulovány. Toto rozhodnutí vyvolalo hodně kontroverzí. Chléb se tedy musel nalámat na útoku. 3. startující Hadravští nasadili laťku časem 33, na který již nikdo nedokázal odpovědět. 95ka skončila čtvrtá a my pátí…

Na sobotu 2.6. připravili Bystřičtí den dětí. Pro nejmladší bylo přichystáno spoustu soutěží a večerní táborák.

"LÉTO"

23.6. jelo naše družstvo Bystřice1 na 1. kolo Pošumavské hasičské ligy do Habartic. Soudek byl 1. soutěží pro našeho nového člena - Kubu. (Doufáme, že se mu u nás bude líbit a dlouho u nás vydrží...) Bohužel vinou mého zaváhání na nás vyzbylo pouze 14. místo. (čas 37 sekund)

Družstvo Bystřice 95+ nemolo vynechat soutěž v Petrovicích u Sušice, na kterou již pár týdnů pilně připravovalo paní Rabíkovou-tajné eso do pivní štafety. Na naše borce už v areálu koupaliště čekaly pouťové koláče od holek z Píchu, diplom za 5. místo v útoku (38 sekund) a 2. místo v pivní štafetě

Horkou sobotu v půli července jsme měli opravdu honičku. Chystali jsme zátah na Honzu Dyka, potom byla v plánu ještě soutěž v Janovicích. I když novomanželé přijeli déle, než jsme očekávali, zatažení nakonec proběhlo, jak mělo. Do Janovic jsme dojeli s více než hodinovým zpožděním, naštěstí nám pořadatelé vyšli vstříc a mohli jsme odstartovat jako poslední. Sobotní výheň nám přinesla štěstí v podobě 3. místa. Bohužel ale také zranění našeho Muže na trojáku - Pavla Kysilky, který skončil s rozbitým obočím na pohotovosti. Do odpolední/večerní/noční :) oslavy byl ale už fit a mohl se k nám připojit. A bylo co slavit- štěstí novomanželů a pomyslnou medaili z Pošumavské ligy (po 4 ročním "půstu")

Dalších pár bodů do tabulky za 8. místo v Točníku. Nás vyneslo na celkové 9. místo v lize.

Ani poslední červencový víkend jsme nezlomili prokletí memoriálu v Lubech. Po 10ti neúspěšných pokusech o start nám již nezbylo dost koncentrace a tak se téměř nikdo z nás nevyvaroval chyb. Časem 39 jsme se tedy zařadili až na chvost výsledkové listiny. Pokažený den nám ovšem Láďa s Honzou vylepšili výletem na Klenovou.

Předposlední kolo PHL se konalo v sousedním Nýrsku, kde jsme prostě nemohli chybět. Domů jsme vezli 3 body za 8. místo - 10 sekund nástřik je prostě moc. "Kdy už se nám, himl, povede fšecko???" Z výborně připravené soutěže jsme v poněkud podnapilém stavu vyrazili do Zelené Lhoty, kde usilovali o Trpaslíka kolegové 95+. Zelenská soutěž byla 2 kolová s pivní štafetou. 95ky se původně chtěly zúčastnit s osmičkou a starým vybavením, stříkačka se jim bohužel na tréninku rozsypala. Museli tedy vzít za vděk novějším proviantem: starší stříkačkou PS-12 Čert a savci s mosaznými matkami. Ačkoli jim po prvním kole patřilo 2. místo, skončili nakonec v poli poražených.

První záříjový den se jelo do Soustova na Plech open. Bohužel počasí tentokráte nepřálo a zejména pak proudařům stěžovalo "úprk" do kopce. Naše družstvo Bystřice 1 obsadilo 5. místo a 95+, jejichž mottem je: "Lehký mezi nás nepatří!", obsadili 8. místo. V Soustově jsme zůstali až do pozdních hodin. Dokud se prostě za doprovodu dechovky Asfalt nepropilo vše v našich peněženkách....

Na závěrečné soutěži PHL v Malé Vísce jsme skončili 10. Kluci byli celkem spokojeni, jen je trochu rozladily potíže s časomírou (odstartovali jsme až napotřetí a pak nešla časomíra....). Luboš a Láďa měli napilno, protože spolu s námi přijeli běhat i obě družstva dětí. Ti starší skončili na výborném 2. místě. Hubený bodový zisk znamenal opět propad na konečné 11. místo v Pošumavské hasičské lize. (máme sice stejně bodů jako 10. i 9., ale v náš neprospěch hovoří méně odběhlých soutěží) Ačkoli jsme neuhájili desítku, bude patřit letošní rok k těm povedenějším...

"PODZIM"

Rozsedly: 15.9. jsme běželi po dvouleté pauze zase sport. (Láďa sice napřed myslel, že si děláme srandu, ale když na tréninku viděl dlouhé savce...) Od 1. hodiny odpolední byla na programu klasika a po setmění přišel na řadu noční sport. Domů jsme přivezli 2 poháry za 3. místa…

4. ročník Bystřického Srandamače…Inkriminovyný víkend (22.9.) bylo sice taky krásně, ale i u nás účast poněkud pokulhávala za očekáváním. Proto děkujeme těm, kteří přijeli: Soustov (M,Ž), Klenová, Hadrava. Naštěstí pro nás ostatní ale nepřijel Pích, takže se dobroty pro ně nachystané rozdělily mezi nás! Mňam!!! Celá soutěž probíhala uvolněně. Začalo se útokem, kde dominovali v obou kategoriích Soustovští. My i 95+ jsme nastoupili v obvyklých sestavách. U starších se o největší bžundu postarali Zdeněk a Vláďa, když použili proti vodě potápěčské brýle. Pavel Kieweg nechtě předvedl s koncovkou prvního B salto mortále. Ošklivě vypadající nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Pokračovalo se jak jinak než soutěží v přetahování lanem a hodu prázdným pivním sudem.

27. září jsme vyjížděli ke cvičnému požáru v nýrském Uvexu. Naším úkolem byla doprava vody mezi řekou a Uvexem. Cvičení bylo perfektní, mohli jsme si aspoň přibližně vyzkoušet podmínky zásahu! Náš sbor byl pochválen za výkon, na druhou stranu jsme si vysloužili kritiku stran obutí (pracovní obuv je z hlediska bezpečnosti nezbytná!!!).

Podzimní měření sil v Chlumčanech-13.10.: Poněkud narychlo jsme secvičili a dali dohromady tým pro tuto soutěž. Šlo hlavně o sbírání zkušeností. … Čas 23 nebyl rozhodně zklamáním.(i když stačil jen na poslední místo :o)) Rádi bychom poděkovali Sdh Strážov, kteří nás nechali u nich trénovat a poradili nám při tréninku. Hlavně Jirkovi Bouzkovi za pomoc...

"ZIMA"

3. listopad 2007: Poslední káď má poněkud volnější pravidla… podmínka je snad jen dodržení kusovníku nářadí… Čas ve který Honza zavíral kohout a pustil vodu do prvního béčka byl opravdu špičkový. Na krátké dráze, po které si voda rozmotávala cestu spoustou smyček, se projevil naplno hendikep slabšího stroje. Bohužel Pavel musel prodat dalších 5 vteřin kvůli povolené půlspojce na trojáku. Bylo to přesně těch 5 vteřin, které nás připravily o finále… Mezi ženami vyhrály fenomenální holky z Chválenic, naši kategorii obhájili po tuhém boji Víteňáci před dotahujícími Mokroušemi. My jsme v konkurenci 22 týmů uzavírali desítku. (Děkujeme SDH Nekmíř za půjčení trojáku) Po vyhlášení jsme zašli do vyhlášeného plzeňského Pubu.

8. prosince proběhla v penzionu U Jandů v Úborsku výroční valná hromada… Doufáme že se všichni dobře bavili a oslavili konec „požárního“ roku 2007.